Zadbamy o Twoje zdrowie i uśmiech

Zadzwoń!

+48 664 164 898

Protetyka na implantach

Implanty wykonane są z materiałów bio - kompatybilnych integrujących się z kością co pozwala na wykorzystanie ich do wykonania różnych rodzajów uzupełnień protetycznych, od pojedynczych koron uzupełniających brak jednego zęba do mostów obejmujących cały łuk zębowy, czy tez protez nakładkowych dla których implanty stanowią elementy kotwiące.

 

Implant dentystyczny składa się z 3 części:

  • śruby implantu
  • ceramicznego lub tytanowego łącznika implantu i korony, zapewniającego stabilność połączenia implantu z częścią protetyczną
  • korony na implancie, mostu lub protezy tzw. cześć protetyczna

 

Korona na implancie w przypadku braku pojedynczego zęba jest najlepszym rozwiązaniem technologicznym. Uzupełnia lukę zębową bez konieczności szlifowania zębów sąsiadujących jak w przypadku standardowego mostu protetycznego.

 

Most na implantach jest stałym uzupełnieniem protetycznym wykonywanym w sytuacji braku kilku lub wszystkich zębów. Wówczas implanty pełnią funkcję zastępującą naturalne filary.

 

Protezy nakładkowe na implantach . Proteza utrzymuje się stabilnie na 2 do 4 implantach, które są elementami mocującymi - kotwiącymi. Ten rodzaj uzupełnienia protetycznego nie jest zamontowany na stałe, można go łatwo wyjąć w celu wyczyszczenia.

Masz pytania? Zadzwoń teraz!

Bezpłatne konsultacje ekspertów

+48 606 444 546

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 1996 – 2020 Klinika Dental Service

Project by ModoStudio.pl