Zadbamy o Twoje zdrowie i uśmiech

Zadzwoń!

+48 664 164 898

Protetyka - korony zębowe

Protetyka - korony zębowe

Protetyka to dział stomatologii wykorzystujący nowoczesną technologię komputerową oraz materiałową w celu uzupełnienia braków zębowych, korekty i rekonstrukcji właściwego układu zębowego oraz poprawy estetyki uśmiechu. Najlepszą rekomendacją Dental Service jest kadra wybitnych specjalistów protetyków oraz współpraca z renomowanymi laboratoriami protetycznymi. W ofercie naszej Kliniki znajdziecie Państwo zarówno protetykę stałą (korony, mosty, licówki, korony na implantach , mosty na implantach) jak i protetykę ruchomą (protezy akrylowe całkowite i częściowe, protezy szkieletowe).

Protetyka stała

Korony czyli uzupełnienia stałe służą do odbudowania zęba w sposób zbliżony do najbardziej naturalnego. Wskazaniem do zastosowania tego typu rozwiązania protetycznego są względy estetyczne, zęby bardzo zniszczone próchnicowo, po urazach oraz po leczeniu kanałowym - wówczas wymagają wzmocnienia wkładem koronowo-korzeniowym.

Klinika Dental Service wykonuje kilka rodzajów koron protetycznych, między innymi na podbudowie metali nieszlachetnych lub złota oraz korony pełnoceramiczne (Lava, Zirconia). Decyzję dotyczącą zastosowania konkretnego rodzaju korony podejmuje lekarz po dokładnej diagnostyce Pacjenta.

Most jest uzupełnieniem stałym wykonywanym w celu odbudowy utraconego zęba lub zębów. Sztuczna korona zęba dowieszona jest pomiędzy zębami własnymi tzw. filarami sąsiadującymi z luką po brakującym zębie. Filary wymagają oszlifowania (przygotowania pod korony protetyczne), a w przypadku znacznego zniszczenia leczenia kanałowego i wykonania wkładów koronowo-korzeniowych. Filarami dla mostu mogą być również implanty.

Licówka-to porcelanowa nakładka cementowana na zewnętrznej powierzchni zęba. Stosowana jest głównie w celach estetycznych takich jak zamknięcie przerwy między zębami , ukrycie przebarwień szkliwa, korekta kształtu.

Protetyka ruchoma

Proteza zębowa osiadająca to uzupełnienie protetyczne wykonane w całości z akrylu. Podstawą protezy jest płyta w kolorze śluzówki która w przypadku protezy górnej osiada na całym podniebieniu twardym pacjenta, a w przypadku protezy dolnej ma kształt podkówki obejmujący wyrostek zębodołowy. Do podstawy protezy dostawione są sztuczne zęby wykonane z akrylu.

Proteza szkieletowa wykonywana jest w przypadku częściowych braków w uzębieniu. Dzięki użyciu odpowiednich elementów umożliwia częściowe przeniesienie sił wyzwalanych podczas funkcji żucia na zęby zachowane . Płyta protezy wykonana jest z lekkiego metalu a specjalna konstrukcja projektowana indywidualnie pozwala na znaczne zmniejszenie jej rozległości. Sztuczne zęby uzupełniające braki zazwyczaj są akrylowe.

Uzupełnienie braków zębowych jest niezwykle ważnym elementem naszego zdrowia. Nierówno rozłożone siły zgryzowe i postępujący zanik kości w miejscach braków zębowych może przyczynić się do utraty pozostałych zębów, jak również pojawienia się dolegliwości ze strony stawów skroniowo-żuchwowych.

Masz pytania? Zadzwoń teraz!

Bezpłatne konsultacje ekspertów

+48 606 444 546

rodzinny dentysta warszawaTeraz cała nasza rodzina jest pod opieką najlepszych specjalistów z kliniki Dental Service! Podejście lekarzy do najmłodszych pacjentów- bezcenne!

Anna i Tomasz

fajna dentystka warszawaLęk przed dentystą? Nigdy więcej! Nie w Dental Service. Bezboleśnie, profesjonalnie i z uśmiechem - tak leczą specjaliści Kliniki. Pochylają się nad problemami i oczekiwaniami pacjenta w taki sposób, że czuję się bezpiecznie. Czuję się zaopiekowana.

Aneta Wrona

Certyfikaty

Certyfikat ISO

Certyfikat ISO

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 1996 – 2021 Klinika Dental Service

Project by ModoStudio.pl