Zadbamy o Twoje zdrowie i uśmiech

Zadzwoń!

+48 664 164 898

Chirurgia dentystyczna

Chirurgia dentystyczna

Chirurgia dentystyczna to bardzo szeroko rozwinięta dziedzina stomatologii. Termin ten odnosi się nie tylko do ekstrakcji zębowych (usunięcia zęba), ale obejmuje całe spektrum zabiegów chirurgicznych wspomagających inne gałęzie leczenia stomatologicznego jak periodontologię - chirurgia tkanek miękkich , implantologię – wszczepianie implantów, odbudowa wyrostka zębodołowego, przeszczepy kości czy endodoncję –resekcja wierzchołka korzenia. Nowoczesne metody leczenia i wysoko rozwinięta technologia diagnostyczna pozwala na precyzyjne zaplanowanie i przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych jamy ustnej. Przed podjęciem leczenia lekarz po dokładnym badaniu klinicznym i radiologicznym oraz wywiadzie z pacjentem zaproponuje właściwą metodę leczenia. Wyspecjalizowana kadra lekarska i miła obsługa w Klinice Dental Service sprawi ze zapomnisz o stresie związanym z leczeniem chirurgicznym.

Zabiegi wykonywane w naszej klinice to miedzy innymi:

Ekstrakcja zęba czyli usunięcie zęba z zębodołu w sposób pozwalający na zachowanie jak największej ilości zdrowej kości otaczającej ząb. Wskazaniem do zabiegu jest bardzo głęboka próchnica nie pozwalająca na użycie zachowawczych metod leczenia, po urazowe głębokie złamania zęba, ostre zapalenie tkanek przyzębia, wskazania ortodontyczne.

Ekstrakcje chirurgiczne np. zatrzymanych zębów, to skomplikowany zabieg chirurgiczny polegający na usunięcu zęba z zębodołu przy zastosowaniu właściwych metod i narzędzi.

Resekcja wierzchołka korzenia polega na usunięciu wierzchołka martwego korzenia zęba w przypadku pojawienia się zmienionej chorobowo tkanki w jego obrębie.

Hemisekcja - Zabieg chirurgiczny wykonywany tylko w zębach wielokorzeniowych . Polega na odseparowaniu i usunięciu korzenia zęba wraz z fragmentem korony w obrębie którego występuje stan chorobowo zmieniony. W późniejszym czasie zachowany fragment zęba musi zostać odbudowany protetycznie.

Chirurgia periodontologiczna (patrz zakładka chirurgia periodontologiczna)

Chirurgia implantologiczna ma na celu uzupełnienie barków zębowych oraz poprawę warunków kostnych w jamie ustnej. W zakresie chirurgii implantologicznej wykonywane są zabiegi wszczepiana implantów, a w skomplikowanych przypadkach podnoszenia dna zatoki szczękowej , sterowanej regeneracji tkanki kostnej, odbudowy wyrostka zębodołowego i inne.

W klinice Dental Service jest możliwość wykonania zabiegów chirurgicznych w znieczuleniu ogólnym. Narkozę lub sedację stosuje się w przypadku skomplikowanych długotrwałych procedur chirurgicznym. Standardem jest jednak znieczulenie miejscowe podawane w pole zabiegu bezpośrednio przed jego rozpoczęciem. Dental Service dysponuje nowoczesnym komputerowym systemem znieczulania Wand. Zastosowanie systemu gwarantuje bezbolesne podanie znieczulenia i wykonanie zabiegu .

Serdecznie zapraszamy Dental Service.

Masz pytania? Zadzwoń teraz!

Bezpłatne konsultacje ekspertów

+48 664 164 898

fajna dentystka warszawaLęk przed dentystą? Nigdy więcej! Nie w Dental Service. Bezboleśnie, profesjonalnie i z uśmiechem - tak leczą specjaliści Kliniki. Pochylają się nad problemami i oczekiwaniami pacjenta w taki sposób, że czuję się bezpiecznie. Czuję się zaopiekowana.

Aneta Wrona

rodzinny dentysta warszawaTeraz cała nasza rodzina jest pod opieką najlepszych specjalistów z kliniki Dental Service! Podejście lekarzy do najmłodszych pacjentów- bezcenne!

Anna i Tomasz

Certyfikaty

Certyfikat ISO

Certyfikat ISO

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 1996 – 2021 Klinika Dental Service

Project by ModoStudio.pl