Zadbamy o Twoje zdrowie i uśmiech

Zadzwoń!

+48 664 164 898

Usuwanie kamienia nazębnego i osadu

 

Higiena Uśmiechu
 
Profilaktyka stomatologiczna to przede wszystkim profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego (zmineralizowanej płytki bakteryjnej) i osadu przez dyplomowane higienistki. Zabieg ten wykonywany jest w gabinecie i każda dorosła osoba powinna z niego korzystać przynajmniej 1 raz w roku a w przypadku dużych skłonności do osadzania się płytki bakteryjnej, znacznie częściej. W klinice Dental Service usuwanie kamienia nazębnego przez dyplomowane higienistki  jest  wstępem do każdego leczenia i jest podstawą sukcesu w walce z każdą patologią dotyczącą  jamy ustnej.
 
 
                                                                            
Przed zabiegiem                                                                                                 Po zabiegu
 
 
Do zabiegów profilaktycznych wykonywanych w Klinice  „Dental Service” należą:
 
  • SKALING – usuwanie kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego.
Skład mineralny śliny, niedokładne usuwanie płytki nazębnej na co dzień, dieta oraz nawyki typu (palenie papierosów, picie kawy, herbaty, czerwonego wina) przyczyniają się do przyspieszonego odkładania się płytki bakteryjnej, która twardnieje po 72 godzinach tworząc kamień nazębny, możliwy do usunięcia jedynie w gabinecie dentystycznym.
Kamień nazębny usuwany jest poprzez wibrację utradźwiękowej końcówki , dodatkowo chłodzonej rozproszoną wodą. Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. Prawidłowo przeprowadzony skaling nie powoduje uszkodzenia szkliwa. Ze względów estetycznych i zdrowotnych złogi kamienia należy usuwać regularnie co 6 miesięcy. Zaniedbanie wykonywania tego zabiegu może doprowadzić do stanów zapalnych dziąseł, parodontozy, próchnicy pierwotnej oraz wtórnej pod wypełnieniami. Kamień może być widoczny na zębach (naddziąsłowy), ale również może osadzać się pod dziąsłami, w kieszonkach zęba (poddziąsłowy) .
 
  • PIASKOWANIE – usuwanie osadu, przebarwień przy użyciu sprężonego powietrza, specjalnego piasku oraz wody. Zabieg piaskowania pozwala na przywrócenie zębom dawnego, bielszego koloru i blasku po dogłębnym usunięciu osadów powstających wskutek palenia papierosów, picia herbaty, kawy, czerwonego wina itp... Prawidłowo wykonane piaskowanie zębów jest całkowicie bezbolesne. W Klinice „Dental Service” jest stosowany bezpieczny system piaskowania szwajcarskiej firmy EMS.
 
  • POLEROWANIE  – zabieg wykonywany po każdym skalingu i piaskowaniu.
Jego skuteczność zależy od dokładnego wygładzenia (wypolerowania) oczyszczonej wcześniej powierzchni zębów. Polerowanie zabezpiecza przed:
-  przyśpieszonym odkładaniem się płytki nazębnej na szorstkiej powierzchni zębów po skalingu
-  drażnieniem języka, warg i policzków szorstką powierzchnią zębów
Polerowanie zębów wykonuje się za pomocą specjalnych szczoteczek i gumek o różnych kształtach i twardości, na które nakłada się smakowe pasty polerskie. Do punktów stycznych stosowane są specjalne paski i gładziki.
 
  • FLUORYZACJA (LAKIEROWANIE ZĘBÓW) – to zabieg polegający na pokryciu powierzchni zębów lakierem o wysokiej zawartości fluoru. Fluoryzacja umożliwia remineralizację początkowych odwapnień szkliwa i zapobiega rozwojowi próchnicy. Zabieg ten wykonuje się również w celu pokrycia powierzchni odsłoniętego korzenia i wynikającej z tego nadwrażliwości zęba na czynniki zewnętrzne.

Wskazania:

- wysokie ryzyko próchnicy
- złe nawyki dietetyczne u dorosłych
- noszenie aparatów ortodontycznych
- obnażone szyjki zębów
- nadwrażliwość odsłoniętych szyjek zębowych
- powierzchnie zębów pokryte klamrą protezy
 
W Dental Service stosowane są różne lakiery fluorkowe i chlorheksydynowe w zależności od wskazań i wieku pacjenta. Lakierowanie należy powtarzać co 6 miesięcy u dorosłych i co 3 miesiące na zęby mleczne u małych dzieci.
 
 
  • LAKOWANIE ZĘBÓW – jest to zabieg nieinwazyjnego uszczelniania bruzd zębów (zagłębień) specjalnym preparatem tzw. lakiem. Chroni on przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, np. cukrem. Metoda ta stosowana jest głównie u dzieci w okresie wyrzynania się zębów stałych, a zwłaszcza około 5 – 7 roku życia z uwagi na pojawienie się w tym okresie pierwszych zębów trzonowych. Lakowanie jest możliwe wyłącznie gdy bruzdy zębów nie są zaatakowane próchnicą. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a lak powinien być kontrolowany co 6 miesięcy.
 
 
  • INSTRUKTAŻ HIGIENY JAMY USTNEJ –  zawiera szczegółowe wskazówki dla pacjenta dotyczące techniki szczotkowania, rodzaju szczoteczki do zębów,  środków wspomagających takich jak: pasty, płukanki, nici dentystyczne, szczoteczki międzyzębowe itp.. Dyplomowane higienistki w klinice Dental Service doradzą i zaprezentują Państwu jak profesjonalnie myć zęby, by móc cieszyć się zdrowym uśmiechem. Daje to pacjentowi możliwość prawidłowego czyszczenia zębów w domu oraz wiedzę do stosowania odpowiedniej profilaktyki na co dzień. Zaniedbania higieniczne są główną przyczyną zarówno próchnicy zębów jak i chorób przyzębia.  Nie ma zaleceń standardowych. Każdy pacjent ma ustalany indywidualny program higieny jamy ustnej dostosowany ściśle do jego potrzeb.
Stała kontrola i korekta higieny jest jednym z najważniejszych elementów profilaktyki stomatologicznej i zdrowia jamy ustnej.
 
Złogi należy usuwać minimum dwa razy w ciągu roku, jednak w dużej mierze zależy to od indywidualnych potrzeb. Zaniechanie tego zabiegu doprowadza do rozwoju zmian zapalnych w obrębie dziąsła i do parodontozy.
 
Profilaktyka ma na celu ochronę zębów i przyzębia przed szkodliwymi czynnikami tak, aby utrzymać zdrowe zęby i dziąsła do późnej starości.
Zasada, że łatwiej i taniej zapobiegać, niż leczyć jest jak najbardziej aktualna w przypadku profilaktyki stomatologicznej.

 

Masz pytania? Zadzwoń teraz!

+48 664 164 898

fajna dentystka warszawaLęk przed dentystą? Nigdy więcej! Nie w Dental Service. Bezboleśnie, profesjonalnie i z uśmiechem - tak leczą specjaliści Kliniki. Pochylają się nad problemami i oczekiwaniami pacjenta w taki sposób, że czuję się bezpiecznie. Czuję się zaopiekowana.

Aneta Wrona

Relaks u dentysty! Tego się nie spodziewałem. Od wejścia powitał mnie uśmiech i profesjonalizm. Polecam wszystkim zastanawiającym sie czy warto. Inwestujcie w swój uśmiech!

Bernard

Certyfikaty

Certyfikat ISO

Certyfikat ISO

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 1996 – 2021 Klinika Dental Service

Project by ModoStudio.pl