Zadbamy o Twoje zdrowie i uśmiech

Zadzwoń!

+48 664 164 898

Chirurgia periodontologiczna

Chirurgia periodontologiczna to chirurgiczne przywracanie funkcji chorym tkankom przyzębia. Zapalenie przyzębia zwane również paradontozą , nieleczone prowadzi do utraty zębów zębów. Periodontopatia (paradontoza) jest obok próchnicy najczęstszą i najgroźniejszą chorobą jamy ustnej.

 

W umiarkowanych i zaawansowanych stadiach periodontopatii wskazane jest przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych tkanek miękkich. Zabiegi wykonywane w naszej Klinice to między innymi:

 

Kiretaż zamknięty

Polega na oczyszczeniu kieszonki dziąsłowej z zawartości stanowiącej źródło stanu zapalnego np. kamienia, ziarniny i resztek pokarmowych. Wskazaniem do przeprowadzenia tego typu zabiegu są tworzące się na skutek naporu kamienia na linię dziąseł kieszenie patologiczne.

Kiretaż otwarty - zabieg płatowy

Polega na chirurgicznym rozwarstwieniu tkanek miękkich przyzębia, uzyskaniu dostępu do korzenia zęba w celu dokładnego oczyszczenia złogów kamienia i ziarniny zalęgających głęboko pod dziąsłem. W przypadkach dużych zaników i zniszczeń tkanki kostnej przyzębia, zabiegi płatowe wykonywane są z zastosowaniem sterowanej regeneracji tkanki kostnej . Jednoczesne wprowadzenie bio-materiałów kościotwórczych podczas zabiegu periodontologicznego zwiększa szansę powodzenia i uzyskania optymalnego efektu leczenia.

Pokrycie recesji - przeszczepy dziąsła

Recesja dziąsła to odsłonięcie się szyjek i korzeni zębów, dotyczy zarówno pacjentów dotkniętych paradontopatią jak i z wrodzonymi uwarunkowaniami, po urazach, jak i z niewłaściwym zgryzem . Sposób przeprowadzenia zabiegu pokrycia recesji zależeć będzie od warunków anatomicznych pacjenta i ilości zębów objętych zabiegiem, wykonywane są np. przeszczepy tkanki łącznej i dziąsła z podniebienia.

O zastosowaniu konkretnej metody chirurgicznej zdecyduje lekarz po dokładnym badaniu klinicznym i radiologicznym.

 

Masz pytania? Zadzwoń teraz!

+48 664 164 898

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 1996 – 2021 Klinika Dental Service

Project by ModoStudio.pl